Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Polonijny Bieg Niepodległości

Polonijny Bieg Niepodległości

APEL DO RODAKÓW W SPRAWIE ORGANIZACJI

Polonijnych Biegów Niepodległości z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę Polski Komitet Olimpijski oraz Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" inicjują organizację w dniu 11 listopada 2018 r. na całym świecie Polonijnych Biegów Niepodległości.

Wracając pamięcią do tych historycznych wydarzeń, wpisując się w narodowe obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, chcemy aby w każdym polskim i polonijnym środowisku zorganizowano bieg w miejscach zamieszkanych przez Rodaków.

Pragniemy, żeby ta szczególna rocznica stała się okazją do organizacji wyjątkowej imprezy sportowej, a tym samym łączyła Polonię i Polaków w świecie. Liczymy, że będzie to również okazja do ukazania wszystkim, jak ważna dla całych pokoleń Polek i Polaków była i jest idea walki o wolność. Chcemy też przy tej okazji pokazać, że potrafimy się cieszyć i radośnie świętować rocznice naszych wielkich historycznych sukcesów i dzielić się tą radością z mieszkańcami krajów zamieszkanych przez Polonię poprzez ich włączenie jako uczestników biegów.

Przygotowaliśmy stronę www.run2018.pl www.bieg1918.pl gdzie m.in. podano kontakt e-mailowy, na który można zgłaszać punkty startowe oraz wszystkie informacje na temat szczegółów organizowanych przez Państwa biegów. Dzięki temu powstanie mapa z zaznaczonymi miejscami na świecie, gdzie będą przeprowadzone Polonijne Biegi Niepodległości. Ze strony można również pobrać materiały do przygotowania ulotek, banerów i innych materiałów promujących idee wydarzenia.

Proponujemy, aby w ramach organizowanych biegów jeden dystans wynosił symbolicznie 1918 metrów, tak aby podkreślić ich wyjątkowość oraz rocznicowy charakter.

Wierząc, że inicjatywa spotka się z odzewem wielu środowisk polskich i polonijnych, zachęcamy do promowania tego pomysłu na wszelkich forach polskich i polonijnych, tak aby w roku Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę jak najwięcej osób dowiedziało się o naszej pięknej historii oraz umiłowaniu wolności i patriotyzmu.

Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Dariusz Piotr Bonisławski

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Andrzej Kraśnicki