Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Pomoc dla polskich szkół w Wlk. Brytanii

Pomoc dla polskich szkół w Wlk. Brytanii

W ramach zadania "Wsparcie oświaty polonijnej na pięciu kontynentach" realizowanego w 2018 r. przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" na podstawie umowy z Kancelarią Senatu RP, istnieje możliwość uzyskania przez polskie szkoły społeczne w Wielkiej Brytanii częściowego dofinansowania kosztów bieżącej działalności. Przedmiotem dofinansowania będą następujące rodzaje kosztów: koszty wynajmu pomieszczeń, opłat eksploatacyjnych i obowiązkowych ubezpieczeń, koszty zakupu podręczników i pomocy dydaktycznych oraz koszty dojazdów do szkół i instytucji kultury.

Zapraszamy Polskie Szkoły Społeczne w Wielkiej Brytanii do nadsyłania zgłoszeń do udziału w projekcie na adres e-mail Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie. W odpowiedzi na zgłoszenie szkoła otrzyma e-mailem komplet dokumentów aplikacyjnych.

O dofinansowanie mogą ubiegać się szkoły, które spełniają poniższe kryteria:

- posiadają własne konto bankowe

- mają charakter społeczny

- funkcjonują przynajmniej przez jeden cały rok szkolny, a rozliczają koszty poniesione w drugim roku szkolnym funkcjonowania lub kolejnym.

Ostateczne decyzje o przyznaniu dofinasowań będą podejmowane po złożeniu do dnia 30.09.2018 r. pełnej aplikacji wraz z wymaganymi dokumentami. Decydować będzie data wpływu dokumentów pocztą do Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Warszawie.

Kontakt dla szkół działających w Wielkiej Brytanii:

Polska Macierz Szkolna

238-240 King Street, London W6 0RF

tel. +44(0) 208 741 19 93

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.polskamacierz.org

Za: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" / 24 maja 2018 r.