Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Rośnie wsparcie dla Polaków na Wschodzie

Rośnie wsparcie dla Polaków na Wschodzie

Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" od 26 lat pomaga rodakom w krajach byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego.

Działania fundacji koncentrują się wokół mediów, edukacji, kultury i aktywizacji środowisk polskich. Ważna część wysiłków fundacji skupia się też wokół ochrony polskiego dziedzictwa na Wschodzie.

Jak wyjaśnia Mikołaj Falkowski, prezes fundacji, sytuacja Polaków w każdym z krajów byłego ZSRR i byłego bloku komunistycznego, jest zupełnie inna. Dlatego różne są także rodzaje działalności fundacji. - Należałoby na los Polaków na wschodzie patrzeć jednostkowo, w sposób regionalny, czy tematyki, którą chcielibyśmy podejmować - mówi Mikołaj Falkowski.

Prezes Fundacji "Pomocy Polakom na Wschodzie" podkreśla, że priorytetem organizacji było zawsze kreowanie i wspieranie polskich mediów. - Ważne, by z polskim punktem widzenia docierać do gospodarzy tych krajów i przekonywać do swoich racji. Nie możemy się zamykać we własnym środowisku, skazywać na marginalizację - wyjaśnia.

Z Mikołajem Falkowskim, prezesem Fundacji "Pomocy Polakom na Wschodzie", podczas obchodów Światowego Dnia Polonii w Belgii, rozmawiała Halina Ostas.

Za: Polskie Radio dla Zagranicy / 14 maja 2018 r.