Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Przełożeni zakonni o kryzysie migracyjnym i Europie

Przełożeni zakonni o kryzysie migracyjnym i Europie

"Wspólnota i solidarność stanowią dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, klucz niezbędny do otwarcia nowych dróg dla nowej Europy" - powiedział Bp Giovanni Peragine, przewodniczący Unii Europejskich Konferencji Przełożonych Wyższych (UCESM). Obraduje ona od 5 do 10 marca w Snagov w Rumunii.

Temat spotkania to: "Powiększ przestrzeń twojego namiotu" (Iz 54.2).

Tegoroczne Zebranie Plenarne koncentruje się na pogłębieniu rozumienia problemów migracji i integracji, z którymi zmaga się obecnie Europa. Bp Peragine w zwrócił uwagę, że najnowsza historia została naznaczona dramatycznymi konsekwencjami skrajnego nacjonalizmu. Ponadto - mówił włoski hierarcha - ostatnie kryzysy, gospodarczy i migracyjny, wywołały populistyczne i ksenofobiczne reakcje, będące zaprzeczeniem procesu inegracji. Niosą one ryzyko ponownego wciągnięcia społeczeństw w wir nacjonalizmu. Wobec tych zjawisk wspólnota państw musi znaleźć swój wyraz w solidarności, która jest synonimem gościnności, otwartości i powiększenia własnej przestrzeni życiowej - mówił bp Peragine.

UCESM zrzesza 39 narodowych konferencji reprezentujących wyższych przełożonych i przełożone Instytutów zakonnych apostolskich i Stowarzyszeń życia apostolskiego.

Za: Radio Watykańskie / 6 marca 2018 r.