Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Prezydent RP zapowiada odwiedziny Polonii w tym roku

Prezydent RP zapowiada odwiedziny Polonii w tym roku

Prezydent Andrzej Duda zapowiada wizyty w największych ośrodkach polonijnych na świecie. Wszystko to z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania niepodległości. Andrzej Duda mówił o swoich planach w czasie wieczornego spotkania z dyplomatami akredytowanymi w Polsce.

Podczas wystąpienia poświęconego polityce zagranicznej Polski prezydent mówił, że Polonia to jedna z wizytówek kraju na świecie.

- Jestem dumny, że Polacy mieszkający za granicą aktywnie manifestują przywiązanie do swojej ojczyzny, do polskiego języka i polskiej kultury. Cieszę się również, że z sukcesem uczestniczą w życiu społecznym, kulturalnym, gospodarczym, a także i politycznym krajów, które wybrali na swoją drugą ojczyznę, przyczyniając się tym samym do ich rozwoju - mówił Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział, że w najbliższych miesiącach odwiedzi co najmniej kilka skupisk Polonii na świecie. Poprosił też dyplomatów z całego świata o życzliwość ich władz dla inicjatyw Polonii w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.

Szacuje się, że za granicą mieszka około 21 milionów Polaków. Największe polskie skupiska to między innymi Chicago i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych. Dwa miliony Polaków mieszkają w Niemczech, a milion we Francji i Wielkiej Brytanii.

Za: radioszczecin.pl