Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Dary dla Polaków na Litwie

Dary dla Polaków na Litwie

Żywność, kartki z życzeniami i zabawki trafiły w ramach akcji "Polacy kresowym straceńcom" do kombatantów i uczniów szkół polskich na Wileńszczyźnie.

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o powołaniu Mateusza Morawieckiego na urząd premiera, o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Charkowie, na Ukrainie i o 36 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

W ubiegłym tygodniu w Wilnie odbyła się międzynarodowa konferencja zatytułowana "Bez emocji. Polsko-litewski dialog o Józefie Piłsudskim". Wzięło w niej udział kilkudziesięciu prelegentów, wśród których byli historycy, politolodzy i publicyści. W audycji dokonujemy bilansu wileńskiej konferencji.

Relacjonujemy też uroczystość wręczenia Polskich Nobli czyli nagród Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla wybitnych polskich naukowców.

Każdego dnia kilkadziesiąt osób korzysta z pomocy jasnogórskiego punktu charytatywnego. Z pomocy organizowanej przez paulinów korzystają przede wszystkim rodziny wielodzietne, bezdomni oraz bezrobotni. Szczególny wymiar w tej całorocznej pracy przyjmuje pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia-mówi o. Szymon Botul, paulin, opiekun Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze.

Żywność, kartki z życzeniami i zabawki trafiły w ramach akcji "Polacy kresowym straceńcom" do kombatantów i uczniów szkół polskich na Wileńszczyźnie. Paczki przywiozło Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Część darów trafiła też do rodaków mieszkających na Białorusi.

Za: Polskie Radio dla Zagranicy / 16 grudnia 2017r.

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3155086
Naszą witrynę przegląda teraz 397 gości