Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Większe środki na wsparcie Polonii

Większe środki na wsparcie Polonii

Chcemy, by w przyszłym roku zwiększono środki na Polonię o 5 mln zł- mówi marszałek Senatu, Stanisław Karczewski

- Będziemy zabiegać o zwiększenie kwoty przeznaczonej na Polonię - w przyszłym roku o 5 mln do wysokości 80 mln, a docelowo do powyżej 100 mln zł - zapowiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

- Będziemy zabiegać o jeszcze większe środki dla Polonii - zapowiedział na środowym briefingu marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Przypomniał, że pieniędzmi przeznaczonymi na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą dysponuje Senat. Podkreślił, że w tym roku rozdysponował on 75 mln zł, ale "skala potrzeb była olbrzymia" a organizacje pozarządowe zgłosiły projekty na kwotę łącznie 275 mln zł.

- Zwiększamy w przyszłym roku kwotę przeznaczoną na Polonię o 5 mln, w następnych latach chcielibyśmy, by ta kwota była powyżej 100 mln - poinformował marszałek Senatu.

Do sprawy, w środę w rozmowie z dziennikarzami, odniosła się przewodnicząca Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, Janina Sagatowska (PiS). Powiedziała, że komisja we wtorek pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu izby wyższej na 2018 r. w części dotyczącej tej sfery.

Wyraziła nadzieję, że kwota środków przeznaczonych na Polonię będzie systematycznie wzrastać.

PAP/dad

Za: Polskie Radio dla Zagranicy/ 26 lipca 2017r.