Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Wybory nowego zarządu Rady Nauczycieli Polonijnych

Wybory nowego zarządu Rady Nauczycieli Polonijnych

Rada Nauczycieli Polonijnych 19 maja br. wybrała w Chicago swój zarząd. Prezesem ponownie została prof. Lidia Filus. W skład zarządu weszli pedagodzy pracujący w lokalnych placówkach edukacyjnych, m.in. na uniwersytech i w liceach.

Stanowisko wiceprezesa przypadło w udziale Czesławie Kolak, skarbnika - Barbarze Aeberly, sekretarza protokolarnego - Jolancie Jonak, sekretarza ds. członkostwa - Carlene Lutz oraz asystenta sekretarzy - Johnowi Brozynie.

Wybrano też dyrektorów: Jamesa Kolaka, Josephine Nocula, Michaela Schneidera, Lucie Bucki, Angie Bartoszek i Ewę Jabłoński.

W drugiej części spotkania Rady Nauczycieli Polonijnych jej długioletnia członkini, siostra Stephanie (Stefania) Blaszczynski ze zgromadzenia zmartwychwstanek, opowiadała o założeniu w 2008 r. pod jej kierunkiem żeńskiego gimnazjum w Tanzanii. Była dyrektorka i prezes chicagowskiego liceum Resurrection High School podkreśliła, że absolwentki afrykańskiej placówki robią dziś kariery zawodowe w różnych dziedzinach i przyczyniają się do rozwoju swego kraju. Inspirująca prezentacja siostry Stefanii została nagrodzona gromkimi brawami.

Przypomnijmy, że Rada Nauczycieli Polonijnych (Council of Educators in Polonia, CEP) działa od 1930 r. i jest najstarszą edukacyjną organizacją charytatywną w Illinois. Współpracuje z chicagowskim oddziałem Fundacji Kościuszkowskiej i Northeastern Illinois University. Więcej informacji na temat działalności CEP można znaleźć na portalu organizacji: www.thecep.com.

Alicja Otap, Dziennik Związkowy

Za: "Wspólnota Polska" / maj 2017