Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Festiwal Piosenki Polskiej w Madrycie

Festiwal Piosenki Polskiej w Madrycie

Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Madrycie w dniu 6 maja 2017 roku po raz trzeci zorganizowała Festiwal Piosenki Polskiej, na który przyjechało 16 dzieci z sześciu polonijnych placówek edukacyjnych z Madrytu i okręgu madryckiego.

W obecnym roku wybór piosenek był dowolny, spełniając najważniejszy warunek, aby piosenka była wykonana w języku polskim. Walory każdego reprezentowanego utworu oceniała specjalnie powołana w tym celu komisja pod przewodnictwem muzyka, Pani Małgorzaty Kluz-Glen, w następującym składzie: Konsul Grzegorz Szymczak, Małgorzata Kluz-Glen, Ksiądz Marek Raczkiewicz, Elżbieta Świecka.

Szkoły biorące udział w tegorocznym Festiwalu to:

Polska Szkoła Forum im. Marii Konopnickiej w Mostolesie

Sobotnia Szkoła Polska w Vicalvaro im. Jana Długosza

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA

Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Madrycie

Szkoła Polonijna Ambar z Valdemoro

Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie

Komisja oceniła obecny Festiwal na bardzo wysokim poziomie artystycznym i oprócz najpiękniejszych interpretacji z każdej grupy wiekowej, wyróżniła dwóch uczestników za ich specjalne walory interpretacyjne. Uczestnicy Festiwalu otrzymali nagrody z rąk Konsula RP w Madrycie, Grzegorza Szymczaka, księdza Marka Raczkiewicza oraz Pani Małgorzaty Kluz-Glen.

Laureatami III edycji Piosenki Polskiej zostali:

MARTA PORRIS ZALEWSKA za piosenkę "Mam tę moc" z Polskiej Szkoły Forum im. Marii Konopnickiej w Mostolesie - nagroda dodatkowa za specjalne walory artystyczne.

RAFAL KOWALEWSKI za piosenkę "Zakazany owoc" ze Szkoły Polonijnej Ambar w Valdemoro - nagroda dodatkowa za specjalne walory artystyczne.

LILIA KRAWCZYK otrzymała wyróżnienie za piosenkę "Dmuchawce, latawce, wiatr" ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA w przedziale wiekowym klas I - III szkoły podstawowej.

PATRYCJA SKAWIŃSKA za piosenkę "Kolęda warszawska" ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Mówiących po Polsku POLONICA w przedziale wiekowym klas IV - VI szkoły podstawowej.

KLAUDIA PIETRAS za interpretację utworu "Rysa na szkle" z Sobotniej Szkoły Polskiej w Vicalvaro im. Jana Długosza w przedziale klas gimnazjalnych.

Wszyscy uczestnicy Festiwalu, za udział w nim, otrzymali wielkie torby z różnorodnymi prezentami ufundowanymi przez organizatorów i sponsorów wydarzenie, którymi byli: Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie, Grupa Aldesa, Polski Instytut Kultury w Madrycie, Prywatny sponsor - Pan Marcin Glen, Pani Izabella Dudzicz z firmy Danone, Firma TAMPICO.

W programie uroczystości znalazły się dwie niespodzianki - piosenka zaśpiewana przez panią Małgosię Kluz-Glen, zauroczyła wszystkich obecnych swoim pięknym, kryształowym głosem.

Drugą wielką niespodzianką była wizyta naszej absolwentki, Natalii Duma, uczestniczki hiszpańskiego konkursu "La Voz". Natalia zahipnotyzowała wszystkich obecnych swoim dojrzałą i kunsztowną interpretacją czterech utworów w trzech różnych językach.

Po części artystycznej, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek na świeżym powietrzu.

Organizator Festiwalu składa serdeczne podziękowania rodzicom Polskiej Szkoły Forum w Madrycie za wkład własny przy dekorowaniu Sali widowiskowej, obsłudze sprzętu oraz przy przygotowaniu poczęstunku.

Korzystając z okazji, dyrekcja Polskiej Szkoły Forum, już dzisiaj zaprasza na IV edycję Festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Polonia.es

Za: "Wspólnota Polska" / maj 2017