Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Konferencja o migracjach w Hiszpanii

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

Konferencja o migracjach w Hiszpanii

Na troskę Kościoła o najuboższych wskazał w Santiago de Composteli były przewodniczący Caritas Internationalis. Honduraski kardynał Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga wygłosił na tamtejszym uniwersytecie LiberQuaré konferencję zatytułowaną: ?Migracja w społeczeństwie solidarnym".

Solidarność pochodzi od Boga, a ?największym przykładem Bożej solidarności jest przyjęcie naszej ludzkiej natury" ? powiedział kard. Rodríguez Maradiaga. Do rzeczywistości migracyjnej należy podejść z perspektywy ?ludzkiej i solidarnej", a nie wyłącznie ekonomicznej. Imigranci nie są ?nielegalni, ale jedynie nie posiadają papierów". Kraje, które przyjmują imigrantów, powinny mocno postawić na integrację oraz edukację. W tym procesie podstawową rolę odgrywa rodzina. ?Wydaje się, że obecnie rodzina jest osłabiona, a powinniśmy zrobić wszystko, aby mogła ona wykonać swoje główne zadanie w społeczeństwie" ? mówił honduraski hierarcha. Wskazał, że jedną z przyczyn imigracji jest ubóstwo, a ?wiele problemów związanych z ubóstwem rodzi się, ponieważ nie ma sprawiedliwości". W tym kontekście kard. Rodríguez Maradiaga przypomniał, że Caritas pracuje na rzecz sprawiedliwości. ?Jest ona czułym objęciem Kościoła, szczególnie wobec ubogich" ? podkreślił były przewodniczący Caritas Internationalis.

M. Raczkiewicz, Madryt/ rv

Za: Radio Watykańskie /7 lutego 2017 r.