Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Konkurs "Być Polakiem"

Konkurs "Być Polakiem"

Drodzy Uczestnicy konkursu "Być Polakiem",

w imieniu Komitetu Organizacyjnego i swoim  własnym bardzo dziękuję za udział w jego VII edycji poświęconej 1050 rocznicy Chrztu Polski i ustanowienia polskiej państwowości. Zapraszamy do udziału VIII edycji i  do zobaczenia w Polsce.

Wasze prace były piękne i dowodnie świadczą o zainteresowaniu historią Polski i miłością do Ojczyzny przodków. Każda z nich, a było ich 625 miała w sobie coś ważnego, ciekawego lub tajemniczego i każda  była w jakiś sposób niepowtarzalna.

Jednak,  jak to bywa w konkursach wszystkie prace nie mogły zostać nagrodzone. Jurorzy dyskutowali, a nawet trochę kłócili się ze sobą  dokonując wyboru laureatów i wyróżnionych. Nie zniechęcajcie się więc jeśli w tym roku nie zdobyliście lauru zwycięstwa. Sukcesem było przygotowanie pracy i pozyskanie wiedzy o prastarej , pięknej historii Polski. To będzie wasza wyprawka polskości na przyszłość. A wasze nazwiska, jako uczestników tej ważnej edycji Konkursu figurują w jubileuszowej kronice, która znajduje się na stronach Fundacji "Świat na Tak", realizatora konkursu "Być Polakiem".

Tematy VIII edycji konkursu "Być Polakiem" skoncentrowane są wokół życia i losów Polonii i Polaków żyjących poza granicami Ojczyzny. Myślę więc, że będą dla was ciekawe.

Oto one:

Grupa I         6-9 lat         - prace plastyczne,      temat - Legenda polska

Grupa II        10-13 lat     -  prace literackie,        temat - Budujemy muzeum polskie w kraju twojego zamieszkania.  Jesteś kustoszem jednej z sal, jak ją urządzisz, wyposażysz.

Grupa III       14-16 lat     -  prace literackie,  temat -  Ważne, ciekawe zdarzenia, przygody, historie z życia mojej rodziny na emigracji.

Grupa IV       17-22 lata    - prace literackie, temat - " Marsz, marsz Polonia, nasz dzielny narodzie", osobista interpretacja dwuwiersza

Grupa V         12-22 lata   - prace multimedialne  temat - Polonia dla Europy, świata

Dziękując  za udział w VII edycji  konkursu  "Być Polakiem", proszę przekażcie nasze najserdeczniejsze pozdrowienia  rodzicom , krewnym i nauczycielom, którzy pomagali i zachęcali was do udziału w nim .

Jeden z laureatów mieszkający na Syberii powiedział nam, że obraz Polski buduje w sobie tak jak układa się witraż z okruchów informacji o Polsce wysłuchanych w mediach, opowiadań, fotografii pamiątek rodzinnych. Zbierając materiały do pracy konkursowej wzbogacacie wasz polski witraż nowymi treściami. Zapraszamy do udziału i do zobaczenia w Polsce.

Z pozdrowieniami i sympatią

Joanna Fabisiak

Poseł na Sejm RP

Pomysłodawca, współorganizator Konkursu

Za: swiatnatak.pl / styczeń 2017