Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Belgia: Polonijna pielgrzymka do Scherpenheuvel

Belgia: Polonijna pielgrzymka do Scherpenheuvel

21 maja br., w drugi dzień Zielonych Świąt odbyła się 69. Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Scherpenheuvel. Na zaproszenie koordynatora duszpasterstwa polskiego w Belgii, o. Damiana Kopyto OMI, uroczystej liturgii o godz. 11:00 przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.  więcej...

Posługę podczas liturgii pełniła schola liturgiczna z Brukseli. Wczesnym popołudniem pielgrzymi uczestniczyli w tradycyjnej Procesji Eucharystycznej, która co roku, przeżywana jest jako polonijna antycypacja obchodów Bożego Ciała. Modlitewne spotkanie zakończyło wspólnie odśpiewane nabożeństwo majowe zwieńczone uroczystym błogosławieństwem.

Rokrocznie w pielgrzymowaniu biorą udział liczni kapłani wraz z przedstawicielami polonijnych ośrodków duszpasterskich oraz poczty sztandarowe z terenów całej Belgii. Majowa pielgrzymka do Montaigu jest także tradycyjnie połączona z dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej. Gromadzi rodziny dzieci pierwszokomunijnych głównie z ośrodków w Brukseli i Antwerpii. W tym roku w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli do I Komunii Świętej przystąpiło blisko 240 dzieci. Odpowiedzialną za przygotowania była s. Agata Kożuchowska MChR wraz z zespołem sióstr.

Za: mchr.pl