Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Włochy: Polonijne świętowanie w Mediolanie

Włochy: Polonijne świętowanie w Mediolanie

W niedzielę 20 maja odbyła się uroczystość Zesłania Ducha Świętego, potocznie zwana Zielone Świątki (w języku włoskim Pentecoste). Mediolan jest powszechnie znany jako miasto wielonarodowościowe i to właśnie w Pentecoste ustanowiono w diecezji mediolańskiej święto mieszkających tutaj katolików różnych nacji, którego celem nadrzędnym jest ukazanie różnorodności Kościoła powszechnego.  więcej...

Razem ze swoimi duszpasterzami wierni zebrali się w Bazylice Santo Stefano na wspólnej Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem kardynała Delpini. Po Mszy Św. Kardynał zatrzymał się przed kościołem na czas dłuższy, aby mieć okazję osobistej rozmowy z obecnymi. Większość uczestników stanowili przybysze z Południowej Ameryki i Filipin, ale jak zawsze Polacy stawili się licznie i wzbudzali zasłużone zainteresowanie, bowiem oprócz dzieci w strojach krakowskich i pary w stroju szlacheckim, nasi rodacy stanowili barwną biało-czerwoną grupę, co zresztą widać dokładnie na zdjęciach i pokazano również w wieczornym wydaniu regionalnym RAI 3.

Międzynarodowy piknik stanowił atrakcję popołudniowego programu tego dnia, dawał bowiem możliwość degustacji nieraz bardzo egzotycznych potraw, wśród których bigos okazał się przysmakiem godnym spróbowania: z przepastnego gara przywiezionego przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla unosił się wyjątkowo smakowity zapach! Przy polskim stole dużym powodzeniem cieszyły się też słodkie wypieki przygotowane w dużej ilości przez nasze pracowite rodaczki. A więc duże brawa dla biało - czerwonej drużyny, która spisała się na medal w czasie tegorocznego festynu. Warto podkreślić, że według oszacowań organizatorów wzięło w nim udział ponad 700 osób.

Barbara Głuska - Trezzani