Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Polska: Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Polska: Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą

2 maja 2018 r. obchodzony był Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzeja Dudy w uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie wziął udział ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.  więcej...

Uroczystość miała szczególnie podniosły charakter w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięło w niej udział wielu przedstawicieli środowisk polonijnych - świeckich i duchownych - z całego świata.

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 r., natomiast Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święto ustanowione przez Senat w roku 2002 w uznaniu wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się od uroczystego podniesienia Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. Następnie Prezydent, razem z Pierwszą Damą,  rozdali biało-czerwone flagi warszawiakom i wszystkim, którzy zgromadzili się w czasie tej uroczystości na placu Zamkowym.

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wręczył narodowe flagi przedstawicielom różnych organizacji, instytucji, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą, i które są ambasadorami polskiej sprawy. Prezydent wręczył również odznaczenia państwowe.

Za: prezydent.pl