Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Francja: Wyruszyła Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

Francja: Wyruszyła Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

143 Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes wyruszyła 9 maja br. "W tym roku pielgrzymowanie ma szczególny charakter, ponieważ obchodzimy ważne rocznice: 160 lat od objawień Maryi w Lourdes oraz stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę" - podkreśla rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ks. Bogusław Brzyś.  więcej...

Pielgrzymka organizowana przez PMK we Francji będzie miała miejsce w dniach 9-12 maja.

Uczestnicy pielgrzymki wezmą udział we Mszach św., w procesji Eucharystycznej i Maryjnej oraz Drodze Krzyżowej. Wysłuchają konferencji dostosowanych do grup wiekowych: dla dzieci, młodzieży i starszych. Zaplanowano także możliwość spowiedzi i adorację. Pielgrzymi przejdą również śladami św. Bernadetty. Ponadto przewidziany jest czas na rekreację.

"Pielgrzymujemy do Lourdes, by zawierzać nasze sprawy Maryi, która w tym szczególnym miejscu udziela łask uzdrowienia fizycznego i duchowego, a także pocieszenia chorym oraz ulgi w ich cierpieniu, czego dowodem są liczne świadectwa. Pielgrzymka to także czas budowania wspólnoty i wzajemnych relacji wśród Polonii" - powiedział ks. Brzyś.

"Warto także przypomnieć, że do Lourdes przybywał św. Jan Paweł II jako pielgrzym, ostatni raz był w tym miejscu na rok przed śmiercią, już jako człowiek bardzo chory i cierpiący, gdzie wraz z innymi chorymi oddawał się Maryi. Dziś, w ogrodzie domu pielgrzyma Polskiej Misji w Lourdes "Bellevue", jego pomnik zwrócony w kierunku Groty kieruje spojrzenia następnych pokoleń Polaków w stronę Niepokalanej i jakby wskazuje drogę do Jej Syna" - dodał rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji.

Za: episkopat.pl