Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. USA: Koronka do Bożego Miłosierdzia w Down Town Chicago

USA: Koronka do Bożego Miłosierdzia w Down Town Chicago

Od kilku lat, od rozpoczęcia Nowenny do Bożego Miłosierdzia, czyli od Wielkiego Piątku do Niedzieli Zmartwychwstania w samym centrum Chicago, na Daley Plaza stawiany jest obraz Jezusa Miłosiernego. W tych dniach młodzież oraz różne wspólnoty parafialne udają się przed obraz z podpisem "Jezu ufam Tobie", aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.  więcej...

W ten sposób dają świadectwo wiary ludziom, którzy w tym czasie spacerują po Down Town. Wielu z nich patrzy, przechodzi obojętnie, ale też wielu z nich dołącza się do modlitwy.

Uroczysta oprawa odbywa się w Niedzielę Miłosierdzia. Już od godz. 14:30 przeprowadzana była katecheza o Bożym Miłosierdziu. O godzinie 15:00 prowadzona była Koronka do Bożego Miłosierdzia, najpierw w języku polskim, a następnie w języku angielskim. Mimo uroczystości parafialnych w tym dniu licznie przybyła młodzież ze wspólnoty "Duc in Altum", która była współorganizatorem tego modlitewnego wydarzenia wraz z młodzieżą młodszą z Trójcowa.

Po wspólnej modlitwie do nieba uniósł się różaniec przygotowany z balonów, którym otoczony był obraz Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w to uroczyste świętowanie obchodów Bożego Miłosierdzia. Bogu niech będą dzięki!

Za: tchr.us