Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Obchody 104 Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu

Obchody 104 Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu w czasie pierwszych Nieszporów z II niedzieli w ciągu roku w tematykę dnia wprowadził ks. Mateusz Gardziński TChr - prokurator generalny, były pracownik Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, której kompetencje wraz z nowym rokiem przejęła Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.  więcej...

Z kolei w niedzielę 14 stycznia ks. Mateusz przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił homilię. Wyszedł w niej od historii swojego pochodzenia i powołania, aby później przez analizę I czytania i Ewangelii, dojść do konkretnych wskazań, które wynikają dla nas wszystkich z treści obchodzonego dnia migranta i uchodźcy. Ponieważ przeżywana niedziela była drugą niedzielą miesiąca, a zatem zgodnie ze zwyczajem w tej Mszy Świętej wzięli także udział Przyjaciele i Dobrodzieje Towarzystwa. Ks. Mateusz zauważył, że właśnie nasi Darczyńcy poprzez swoje cierpienie, modlitwę i ofiary w sposób bardzo konkretny pomagają Zgromadzeniu, którego misją jest przybliżanie do Boga polskich emigrantów, gdziekolwiek żyją.

Również w tej Mszy Świetej uczestniczyła rodzina Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, która przeżywała już szósty dzień Nowenny przed kolejną rocznicą śmierci Ojca Ignacego (17 stycznia).

Po Mszy Świętej mogliśmy wraz z naszymi Gośćmi przedłużyć jeszcze radość świętowania Bożego Narodzenia poprzez wspólne śpiewanie kolęd w naszej auli seminaryjnej.

Kazanie ks. Mateusza Gardzińskiego TChr

https://youtu.be/L2UqWHgdLzE

Za: tchr.org