Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Hiszpania: Uroczystości Niepodległości RP w Madrycie

Hiszpania: Uroczystości Niepodległości RP w Madrycie

W samym sercu Hiszpanii, gdzie znajduje się centrany punkt geograficzny tego kraju, na Wzgórzu Aniołów w sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego w Getafe Madryt w niedzielę 12 listopada Polacy żyjący w Hiszpanii dziękowali Bogu za Ojczyznę i 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości.  więcej...

Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił  ks. Czesław Piela TChr, koordynator Polskiej Misji Katolickiej w Hiszpanii. Koncelebrowali ks. Mirosław Baran SVD, duszpasterz Polaków w Madrycie oraz ks. Andrzej Sobczyk TChr, duszpasterz Polaków w Getafe i miejscowy proboszcz.

W tym narodowym "Te Deum" rząd Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowali: Pani ambasador Marzenna Adamczyk i Pan konsul z Madrytu Krzysztof  Wielgus, nie zabrakło również stowarzyszeń polonijnych działających w Getafe i Madrycie oraz przedstawicieli grup folkorystycznych i  weteranów Wojska Polskiego.

Piękna oprawa liturgiczna i śpiewy w wykonaniu miejscowych grup liturgicznych pod kierownictwem ks. proboszcza Andrzeja  towarzyszyły naszym rozważaniom nad Ewangelią i słowami Prymasa S. Wyszyńskiego "Dla nas po Bogu największa miłość to Polska. Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie, kulturze narodowej i polskiej".

Za: misjawhiszpanii.es