Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Watykan: Panama otrzymała relikwie św. Jana Pawła II

Watykan: Panama otrzymała relikwie św. Jana Pawła II

W ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej odbyła się w piątek, 17 listopada br., ceremonia przekazania relikwii świętego Jana Pawła II przedstawicielom Kościoła i władz Panamy, gdzie w 2019 r. odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży.  więcej...

W uroczystości przekazania relikwii polskiego papieża, inicjatora Dni Młodzieży, uczestniczyli ambasadorowie obu krajów przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański i Miroslava Rosas Vargas.

Polski Kościół reprezentował ks. kard. Stanisław Ryłko - emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich, a Kościół Panamy - ks. kard. Jose Luis Lacunza.

Ks. kard. Stanisław Ryłko powiedział podczas ceremonii, że Jan Paweł II był "papieżem młodych". Jak zauważył, w latach 80., gdy panował nastrój "nieufności" wobec młodych ludzi, polski papież "miał odwagę" wystąpić z inicjatywą Światowych Dni Młodzieży.

"Jan Paweł II postawił na młodych w dziele realizacji nowej ewangelizacji" - dodał ks. kard. Ryłko, który organizował kolejne ŚDM.

Ambasador Janusz Kotański zapewnił o gotowości strony polskiej do współpracy z Panamą i podzielenia się doświadczeniami, by wesprzeć ten kraj w przygotowaniach i organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Relikwię krwi wręczono ambasador Panamy Miroslavie Rosas Vargas, która powiedziała: "Niech święty Jan Paweł II błogosławi Polsce, Panamie i całemu światu".

Na uroczystość w polskiej placówce dyplomatycznej przybył też jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, jego doradca ks. kard. Oscar Andres Rodriguez Maradiaga z Hondurasu. W swym wystąpieniu wyznał: "Jan Paweł II był dla mnie jak ojciec". Dodał, że papież mianował go biskupem w pierwszym tygodniu swego pontyfikatu".

Za: Radio Maryja