Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Niemcy: 30-lecie Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu Harburg i Neugraben.

Niemcy: 30-lecie Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu Harburg i Neugraben.

W niedzielę, 8 października ochodziliśmy piękny jubileusz 30-lecia istnienia i posługiwania Polskiej Misji Katolickiej na terenie Harburga, Neugraben i nie tylko. Główna uroczystość miała miejsce w dzielnicy Neugraben, w kościele Heilig Kreuz, gdzie bardzo licznie zgromadzili się wierni Polskiej Misji Katolickiej i przedstawiciele niemieckich parafii.  więcej...

Słowa pozdrowienia wraz z apostolskim błogosławieństwem przysłał Jego Ekscelencja, ksiądz arcybiskup dr Stefan Hesse, metropolita hamburski. Gościem specjalnym tego dnia był ksiądz biskup dr Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. emigracji.   

Swoją obecnością ubogacili: ks. prał. Stanisław Budyn, Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech i ks. kan. Wiesław Bielaszewski, pierwszy proboszcz tej Misji, ks. Nikolaus Meran-Koban  SVD, proboszcz niemieckiej parafii Heilig Kreuz, ks. prof. Wincenty Pytlik z Seminarium Duchownego w Pelplinie i miarianin - ks. Ludwik Becker. W czasie Mszy Świętej posługę pełnił diakon stały - Christoph Dziadek, obecny był także Konsul Generalny RP w Hamburgu - pan Piotr Golema wraz z małżonką. 

Po zakończonej Mszy Świętej, zgodnie z planem, odbyła się krótka projekcja filmu o naszej Misji w Harburgu i Neugraben. Po zakończonej liturgii ogromną niespodziankę i radość sprawił wszystkim ksiądz biskup Horst Ebrerlein, biskup pomocniczy archidiecezji hamburskiej. 

Cytując naszego duszpasterza - ks. Rafała Wasilewskiego, zakończę tę relację jego słowami: "Niech mottem przewodnim, już od dłuższego czasu przyświecającym naszej Misji, będą dla wszystkich słowa naszego wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II, wypowiedziane w Mainz w 1990 roku: "Tylko ludzie święci mogą budować trwałe pomosty między narodami. Wszczepieni w Chrystusa, dopóki sił nam wystarczy, będziemy to czynić". 

 Nadeslali ks. Rafal Wasilewski / D.Ś.

Za: Polska Misja Katolicka w Hamburgu