Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Argentyna: Polonia pamięta o św. Janie Pawle II

Argentyna: Polonia pamięta o św. Janie Pawle II

W niedzielę 22 października 2017 roku w Bazylice Najświętszego Sakramentu  w Buenos Aires odbyła się Uroczystość ku czci Św. Jana Pawła II - w dniu Jego liturgicznego święta.  więcej...

Uroczytą Mszę św. koncelebrowaną, z obecnością relikwii Papieża Polaka (Kropla Krwi) z okazji 35 rocznicy przybycia Jana Pawła II do Argentyny i 30 rocznicy pasterskiej pielgrzymki Jana Pawła II na argentyńskiej ziemi - przewodniczył Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie O. Jerzy Twaróg wraz z polskimi kapłanami:

O. Olafem Bochnakiem - przełożony z Martin Coronado, O. Tymonem Dolańskim oraz O. Piotrem Kotyłą - wyświęconym przez J.E. Ks. Bpa. Karola Wojtyłę - krakowskiego biskupa w czerwcu 1960 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po pozdrowieniu celebransa słowa wprowadzenia wypowiedziała Pani Julia Tiraboschi - Delegatka Grupy Modlitewnej "Duchowi Synowie Św. Jana Pawła II w Argentynie".

W homilli O. Rektor przybliżył postać św. Jana Pawła II oraz nawiązał do pobytów Papieża Polaka w Argentynie w roku 1982 i 1987.

-Św. Jan Paweł II był przewodnikiem dla milionów ludzi na całym świecie. Minęło już 12 lat od jego prześcia do Domu Ojca w niebie i trzy lata po jego uroczystej kanonizacji. I nadal pozostaje "żywy" w umysłach i sercach naszych. Jestem przekonany, że Papież Polak pozostawił fragment samego siebie w sercach argentyńczyków: przez wypowiedziane słowa jaki słyszeliśmy z jego ust na tej ziemi, jego gesty, sposób w jaki się modlił i rozmawiał z Bogiem. I dziś jako jeden z wielu Świętych, towarzyszy nam wszystkim i pokazuję nam drogę ku lepszemu światu" - powiedział O. Rektor.

Po zakończonej Eucharystii wierni zgromadzeni w przepięknej Bazylice - w rodzinnym mieście Papieża Franciszka - oddali cześć Wielkiem Papieżowi znad Wisły - gestem ucałowania Jego Relikwii.

We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele Ambasady RP w Buenos Aires, Wice Konsul RP Pani Anna Józefowicz oraz Radca od spraw promocji i kultury, Pan Grzegorz Sobociński, przedstawiciele Baltu polskiego "Stokrotki" z Klubu Polskiego "Mikołaj Kopernik" z San Justo, Polacy i Argentyńczycy.

Relikwia Papieża św. Jana Pawła II (Kropla Krwi) na stałe jest umieszczona w Bazylice Najświętszego Sakramentu w Buenos Aires (adres:Calle San Martin 1035 - Barrio Retiro, Buenos Aires).

Msza św. była transmitowana przez telewizję katolicką TV Canal"Orbe" 21 z Buenos Aires. Św. Janie Pawle II módl się za nami.

O. Jerzy Jacek Twaróg - Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie