Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Niemcy: 30-lecie Polskiej Misji Katolickiej w Koblencji

Niemcy: 30-lecie Polskiej Misji Katolickiej w Koblencji

Dnia 21 października wspólnota polska zrzeszona w ramach PMK w Koblencji przeżywała 30-lecie prowadzenia duszpasterstwa polskiego. Na Mszy św., której przewodniczył bp diecezji Trewir - Stephan Ackermannzgromadzili się liczni wierni, duszpasterze różnych ośrodków polonijnych oraz księża niemieccy z diecezji Trewir. Mszę św. koncelebrował bp Wiesław Lechowicz oraz Rektor PMK w Niemczech.  więcej...

Biskup Ackermann  w wygłoszonym  kazaniu podkreślił rolę poszczególnych grup etnicznych w życiu Kościoła i Europy, widząc w tym nie tyle zagrożenie co szansę. Podziękował także Polakom za świadectwo wiary i wspólnoty. Wyraził także wdzięczność Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech i ich duszpasterzom za pracę dla Polonii oraz wspólnot niemieckojęzycznych.

W czasie uroczystości głos zabrał bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej  i miejscowy proboszcz ks. Styś (z diecezji wrocławskiej), wyrażając wdzięczność miejscowemu biskupowi za otwartość dla duszpasterstwa polskojęzycznego i mieszkających tam Polaków. Bp Lechowicz zwrócił się także do zgromadzonych wiernych z zachętą o podtrzymywanie ducha katolickiego i polskiego w rodzinach.

Na zakończenie dzieci ubrane w stroje krakowskie obdarowały bp Ackermanna Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej.

Po zakończonej Mszy św. zaproszeni goście i zgromadzeni wierni spotkali się na dalszym świętowaniu, które przedłużyło się do godzin wieczornych.

Za:  www.emigracja.episkopat.pl