Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 USA: 30 Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium w Merrillville

USA: 30 Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium w Merrillville

Do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana, w niedzielę 13 sierpnia br., dotarła Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna. Nasi rodacy ze Stanów Zjednoczonych już po raz 30 pielgrzymowali z Chicago do tamtejszej Czarnej Madonny.  więcej...

W sobotę 12 sierpnia, Polacy w Stanach Zjednoczonych wyruszyli z Chicago w kierunku Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Do pokonania mieli 32 mile - około 54 km.

Na pielgrzymim szlaku nie brakowało ludzi młodych. Można było zobaczyć także wiele rodzin z małymi dziećmi. Dla niektórych tegoroczna pielgrzymka była pierwszą, dla innych to już tradycja.

- W tej chwili to jest moja 24. pielgrzymka. Zacząłem pierwszą w 1990. 4 razy tak się zdarzyło, że nie mogłem. Ale kiedy tylko mogę staram się iść - powiedział jeden z uczestników.

Pielgrzymka jest wielkim darem dla każdego. Udział w niej daje ogromną radość i satysfakcję.

- Jest to takie wewnętrzne przeżycie i podziękowanie za cały rok i do następnej pielgrzymki. A jest za co Maryi dziękować - podkreśla uczestnik.

Po drodze polscy pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Munster, gdzie czekali na nich ci, którzy fizycznie nie mogli im towarzyszyć na pątniczym szlaku.

- Od pięciu lat nie chodzę, bo nogi mi "wysiadły". Nie dam rady, ale jestem tak zżyty, że jak nadchodzi ten czas, muszę przyjechać i na powitanie pielgrzymów, i na nabożeństwo muszę zostać - tłumaczy inny uczestnik.

Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna do Merrillville to jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych amerykańskiej Polonii.

Za: Radio Maryja