Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Kazachstan: Bp Jeż odwiedza polskich duszpasterzy

Kazachstan: Bp Jeż odwiedza polskich duszpasterzy

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas wizyty duszpasterskiej w Kazachstanie odwiedził wiernych w mieście Zhezkazgan. Wspólnota, w której duszpasterzem jest ks. Robert Pyzik liczy 13 osób. Bp Jeż spotkał się także z duchownymi prawosławnymi.  więcej...

"W trakcie rozmów dostrzec można było niezwykłą miłość batiuszki do Matki Najświętszej, także w Jej licheńskim i jasnogórskim wizerunku, czego wyrazem było choćby pragnienie odwiedzenia Częstochowy oraz prośba, abyśmy zaśpiewali pieśń o Czarnej Madonnie. Na zakończenie spotkania batiuszka poprosił o indywidualne błogosławieństwo dla siebie i swojego współbrata, podkreślając przy tym jak wielkie znaczenie ma biskupie błogosławieństwo" - relacjonuje ks. Grzegorz Zimoń, kapelan biskupa Andrzeja Jeża.

Wspólnota w Zhezkazganie liczy 13 osób. W większości są to osoby starsze, ale są też młodzi ministranci. Wierni spotykają się w środę na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystii, w piątek na adoracji i Koronce do Bożego Miłosierdzia oraz Eucharystii i w niedzielę na adoracji, modlitwie różańcowej i Eucharystii.

"Wiem, że dla wielu praca w Kazachstanie wydaje się trochę dziwna, ale to praca jak każda służba drugiemu człowiekowi, a przede wszystkim Bogu. Ona uszlachetnia i dużo więcej daje, niż człowiek poświęca"- dodaje ks. Robert Pyzik.

Podczas Mszy św. ordynariusz diecezji tarnowskiej zwrócił uwagę przede wszystkim na rolę rodziny w przekazywaniu wiary oraz w kontekście Ewangelii i modlitwy ?Ojcze nasz" na właściwy obraz ojca, który często rzutuje na obraz Boga Ojca.

"Wszyscy musimy mieć świadomość, że Bóg jest Ojcem nas wszystkich, bo jeżeli odrzuci się Boga, odrzuca się człowieka, niszczy się jego godność. Odczuliśmy to mocno na tej ziemi. Na tych ziemiach kazachskich, ale też i w Polsce z której pochodzę odrzucono kiedyś Boga i sponiewierano człowieka" - mówił bp Andrzej Jeż.

Ordynariusz diecezji tarnowskiej odwiedził także w Zhezkazganie ruiny łagru, w którym przetrzymywany był bł. ks. Władysław Bukowiński.

Wcześniej biskup modlił się z wiernymi w Karagandzie a także z biskupem Adelio Dell'Oro, proboszczem parafii ks. Januszem Potokiem, ks. Dariuszem Burasem i kilkoma kapłanami.

W niedzielę biskup tarnowski Andrzej Jeż będzie konsekrował kościół w Chromtau.

Za: e-kai.pl