Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Panama: Peregrynacja symboli ŚDM i relikwii św. Jana Pawła II

Panama: Peregrynacja symboli ŚDM i relikwii św. Jana Pawła II

Symbole ŚDM i relikwie św. Jana Pawła II, które od wczoraj są obecne w diecezji Colón-Kuna Yala, odwiedzają kolejne kościoły i kaplice, w ramach trwającego dziś - 22 maja- diecezjalnego Święta Eucharystycznego.  więcej...

Jak zauważył w komunikacie medialnym zapowiadającym to wydarzenie ordynariusz diecezji Colón-Kuna Yala bp Manuel Ochogavía Barahona, prowincja Colón jest częścią peryferii, o których mówi papież Franciszek, zachęcając, by głosić tam Ewangelię.  

"Symbole ŚDM przybywają na peryferia, aby tym, którzy cierpią z powodu bólu i przemocy, przynieść nadzieję" - mówił hierarcha, który podkreślał, że z obecnością symboli ŚDM diecezja wiąże duże nadzieje.

Główne uroczystości diecezjalnego Spotkania Eucharystycznego z udziałem symboli rozpoczną się o godz. 10.00 lokalnego czasu.

Peregrynacja symboli ŚDM to tradycyjny element duchowych przygotowań do ŚDM kraju, który jest gospodarzem spotkania. Krzyż i ikonę ŚDM Panamczycy otrzymali od polskiej delegacji w Niedzielę Palmową br. na pl. Świętego Piotra, na zakończenie liturgii pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Zgodnie z tradycją, peregrynacja symboli ŚDM trwa aż do rozpoczęcia Dni w Diecezjach poprzedzających główne uroczystości ŚDM. W Panamie rozpoczną się one 17 stycznia 2019 r. na tere

nie wszystkich diecezji z wyjątkiem archidiecezji panamskiej. Tam w dn. 22-27 stycznia 2019 r. odbędą się główne uroczystości 34. ŚDM pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!" (Łk 1,38).

Za: Tygodnik "Niedziela"