Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Francja: Polska młodzież przeprowadziła Drogę Krzyżową ulicami Paryża

Francja: Polska młodzież przeprowadziła Drogę Krzyżową ulicami Paryża

Już po raz drugi polska młodzież mieszkająca w Paryżu odprawiła w Niedzielę Palmową nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Pomysłodawczyniami modlitwy, której trasa wiodla przez kilka dzielnic stolicy, są siostry nazaretanki, które na co dzień towarzyszą polskim rodzinom w regionie paryskim.  więcej...

Poszczególne stacje Drogi Krzyżowej były zlokalizowane w czternastu paryskich kościołach i kaplicach, które odwiedziła polska młodzież. Na trasie wspólnej modlitwy znalazły się m.in. kaplica Matki Bożej od Cudownego Medalika przy Rue du Bac, katedra Notre Dame de Paris i bazylika Sacre Coeur na wzgórzu Montmartre, w której młodzi zakończyli nabożeństwo. Drogę Krzyżową poprzedziła poranna Msza św. w kaplicy sióstr nazaretanek, a pokonanie całej trasy potrwało do wczesnych godzin wieczornych.

Młodzi wyruszyli na ulice Paryża z palmami, a podczas drogi  rozważali m.in. orędzie papieża Franciszka na 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w wymiarze diecezjalnym właśnie w Niedzielę Palmową.

Jak powiedziała w rozmowie z KAI s. Magdalena Tomaszewska CSFN, przełożona jednej z paryskich wspólnot sióstr nazaretanek, inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem, choć ze względu na zaostrzone środki bezpieczeństwa w Paryżu, do wspólnej modlitwy zaproszone są jedynie osoby pełnoletnie.

W Niedzielę Palmową młodzi na całym świecie  przeżywali 32. Światowy Dzień Młodzieży, obchodzony w diecezjach. Jego hasłem są słowa: "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1,49).

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3157215
Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości