Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Watykan: Msza Święta w rocznicę śmierci Jana Pawła II

Watykan: Msza Święta w rocznicę śmierci Jana Pawła II

W przypadającą w niedzielę 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II Mszę św. przy jego grobie w bazylice watykańskiej odprawił ksiądz kardynał Stanisław Ryłko. Na Mszę św. przybyli przedstawiciele polskiego duchowieństwa z Rzymu, Watykanu oraz polscy pielgrzymi.  więcej...

Wśród obecnych był współpracownik trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka - ksiądz arcybiskup Konrad Krajewski, który jest obecnie Papieskim Jałmużnikiem. W ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II był jego ceremoniarzem.

Do kaplicy świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej przybyli także przebywający w dniu rocznicy w Rzymie wierni z Polski.

W kazaniu ksiądz kardynał Ryłko, emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich powiedział, że grób polskiego papieża jest jednym z najbardziej "omodlonych" miejsc w bazylice Świętego Piotra. Podkreślał, że każdego dnia wierni przynoszą tam swoje cierpienia i smutki.

Ksiądz kardynał Ryłko, który jest teraz archiprezbitrem rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, jako jeden z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II był przy nim w chwili jego śmierci wieczorem 2 kwietnia 2005 roku.

Od niedzielnego poranka hołd przy grobie papieża oddają i modlą się wierni z całego świata.

Za: Radio Maryja