Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Hiszpania: Kardynał odwiedza Polaków w Walencji

Hiszpania: Kardynał odwiedza Polaków w Walencji

W 12. rocznicę założenia PMK w Walencji wspólnotę Polaków w tym mieście zaszczycił swoją wizytą Arcybiskup Walecji, kard. Antonio Canizares,, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii wraz z Biskupem pomocniczym Javier Salinas.  więcej...

Uroczystą Mszę Świętą w parafii Nuestra Senora del Rosario koncelebrowali: Wikariusz biskupi Miguel Díaz, proboszcz José Clemente i Koordynator PMK w Hiszpanii ks. Czesław Piela.

Wśród licznie zgromadzonych wiernych obecny był również Konsul Honorowy RP w Walencji Ramón Sentís. Staropolskim zwyczajem, chlebem i solą, zacnych gości powitała grupa Polaków w krakowskich strojach ludowych.

W homilii skierowanej specjalnie do Polaków Kardynał wyraził swój podziw dla Kościoła w Polsce i świadectwa wiary jakie dają Polacy w Walencji na co dzień. Uroczystą Mszę zakończyło udzielenie specjalnego błogosławieństwa dla chorych i rodzin z dziećmi oraz poświęcenie obrazu Miłosierdzia Bożego upamiętniającego wizytę Kardynała.

Następnie wszyscy udali się na braterskie spotkanie z Polonią, na którym goście mieli okazję spróbować przysmaków kuchni polskiej i doświadczyć naszej gościnności.

Opracowała Agata Mielczarek, PMK Hiszpania

Za: www.emigracja.episkopat.pl