Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Ukraina: Odpust w parafii św. Józefa w Mikołajewie

Ukraina: Odpust w parafii św. Józefa w Mikołajewie

W sobotę 18 marca br. do pięknego ponad 220-letniego rzymskokatolickiego kościoła w Mikołajewie, gdzie od 4 lat proboszczem jest  ks. Aleksander Ryepin TChr przybyło ponad 250 parafian i pielgrzymów z sąsiednich parafii, pokonując nawet 60 km. Odpust ku czci św. Józefa, opiekuna Kościoła Świętego jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku.  więcej...

Msza Święta o godz. 12 w języku ukraińskim koncelebrowana przez ks. Biskupa Bronisława Biernackiego, ordynariusza diecezji odesko-symferopolskiej zgromadziła również młodzież, która przedstawiła spektakl słowno-muzyczny o walce dobra ze złem. Biskup Bronisław w 45 minutowym kazaniu ukazał św. Józefa troszczącego się o Kościół i o rodzinę, szczególnie dotkniętą dziś rozłąką emigracyjną i zagrożoną działaniami wojennymi w tej części Ukrainy. Główną intencją przybyłych pielgrzymów przybyłych do Mikołajewa była modlitwa o pokój.

Ksiądz Biskup wyraził serdeczną wdzięczność Towarzystwu Chrystusowemu za wielki wkład pracy z odzyskania kościoła katolickiego w Mikołajewie i posługę wielu duszpasterzy przez 25 lat.

Delegat Księdza Generała ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Emigracyjnego ofiarował z tej okazji nowy kielich mszalny wraz z pateną, by ? ?służba Boża w tym Domu Boga była zawsze sprawowana z należytą czcią i ku pożytkowi wszystkich katolików modlących się tutaj" i spotkał się z Polakami mieszkającymi w Mikołajewie i Kisielówce.

Obecnie na Ukrainie posługuje 6 naszych współbraci. Przebywają oni w Kamieńcu Podolskim, Żytomierzu, Doniecku i Mikołajewie.

ww

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3157260
Naszą witrynę przegląda teraz 188 gości