Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Niemcy: Wielkopostne spotkania młodych w Concordii

Niemcy: Wielkopostne spotkania młodych w Concordii

W dniach 17 -19 marca w Concordii odbyło się 63 spotkanie młodych Polaków, żyjących w Niemczech, w ramach Spotkania Formacyjnego Młodych Emaus. Wzięło w nim udział ponad 100 osób. Organizatorem i inicjatorem spotkań od 10 lat jest ks. Bogdan Renusz TChr, chrystusowiec posługujący obecnie w Aachen.  więcej...

Hasłem wielkopostnego spotkania młodych były słowa z Ewangelii wg św. Jana: "Czego szukacie?..." (J 1, 38). Przez trzy dni młodzież wsłuchiwała się w konferencje i rozważania ks. Rafała Sorkowicza TChr. Najważniejszymi punktami były jak zawsze - Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pokutne i sakrament spowiedzi oraz związane z Wielkim Postem nabożeństwa: drogi krzyżowej oraz gorzkich żali.

Przez ostatnich dziesięć lat przewinęło się przez SFM Emaus ponad 700 młodych Polaków. Kilku z nich wybrało już drogę powołania zakonnego i kapłańskiego. Przez trzy dni młodzież w Concordii doświadcza żywego spotkania z Chrystusem w Jego Słowie i w Eucharystii. Niczym uczniowie wędrujący do Emaus, spotykają się z Chrystusem Nauczycielem, który formuje ich serca i wskazuje kierunki duchowego rozwoju.

Spotkania młodych w Concordii są niezwykłym fenomenem i wspaniałą inicjatywą duszpasterską, która porywa wiele młodych serc Polaków, żyjących w Niemczech. Prowadzone konsekwentnie i systematycznie od 10 lat, pomagają młodym Polakom w przeżywaniu wiary i podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

ks. Rafał J. Sorkowicz TChr

Za: www3.tchr.org/kalendarium

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3157259
Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości