Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Ukraina: Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

Ukraina: Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 5 marca w Katedrze św. Zofii w Żytomierzu odbyła się uroczystość poświęcona Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowana przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków i Kapelanie Polską na Żytomierszczyźnie oraz Informacjno-Oświatowe Centrum KUL w Żytomierzu.  więcej...

Akademię poprzedziła uroczysta Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych celebrowana przez Kapelana Polaków Żytomierszczyzny ks. Jarosław Giżycki TChr. Jak ważna była ta uroczystość, pokazała młodzież Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej im. I.J. Paderewskiego przy Żytomierskim Obwodowym Związku Polaków w Ukrainie.

źródło: http://zozpu.zhitomir.net/w-zytomierzu-uczcili-zolnierzy-wykletych/#.WMM...

tekst p. Robert Stepaniuk

Za: www.kapelania.zt.ua