Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Kanada: Polonijny teatr cieni w Brampton

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

Kanada: Polonijny teatr cieni w Brampton

8 marca w parafii w Brampton w Kanadzie po wieczornej Mszy św. grupa młodzieżowa pod reżyserskim okiem siostry Agnieszki Michna MChR przedstawiała teatr cieni pt. "Znak krzyża".  Młodzież z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem opowiedziała widowni piękną historię, która z pewnością pomogła widzom w przeżywaniu Wielkiego Postu.  wiecej...

Ogromną radością była dla nas obecność siostry Anny Błauciak MChR, delegatki i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla z Clifton oraz z Missisaugi, a także ks. Ryszarda Gronia z Chicago. Nasi goście zostali dłużej po dniach formacyjnych, by obejrzeć  teatr cieni w Brampton. Bardzo im za to dziękujemy!

Grupa młodzieżowa przygotowująca przedstawienie spisała się doskonale i pokazała sztukę z pełnym kunsztem aktorskim. Mamy nadzieję, że to dopiero nasze pierwsze przedstawienie... Pojawiają się głosy, by częściej robić taki teatr. Jesteśmy za :) ! Specjalne podziękowania dla siostry Bogusławy Błądek MChR - naszego fotografa i scenografa!

Za: www.mchr.pl