Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 USA: Polonijne rekolekcje w wielu duszpasterskich ośrodkach

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

USA: Polonijne rekolekcje w wielu duszpasterskich ośrodkach

W okresie Wielkiego Postu, w polonijnych parafiach na terenie Ameryki Północnej głoszone są rekolekcje przygotowujące do przeżycia spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Rodacy bardzo licznie uczestniczą w tych wielkopostnych zamyśleniach, mają okazję przystapienia do sakramentu pokuty i pojednania.  więcej...

W tym czasie sprawowane są Gorzkie Żale i odprawiana jest Droga Krzyżowa. To nasz polski rys duchowości, który starsze pokolenie Polaków nieustannie pielęgnuje i bardzo ceni. W tym roku ks. Wiesław Wójcik TChr., dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego spotkał się z Polonią i wygłosił rekolekcje w San Francisco, San Diego i w Los Angeles. Oto podziękowanie z jednego z polonijnych ośrodków z Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.

Podziękowanie za rekolekcje