Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 Francja: Rekolekcje chrystusowców posługujących we Francji i Hiszpanii

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

Francja: Rekolekcje chrystusowców posługujących we Francji i Hiszpanii

Z początkiem Wielkiego Postu, dokładnie w pierwszym jego tygodniu i pierwszym tygodniu marca przeżywamy nasze zakonne rekolekcje - czas refleksji i odnowy ducha, aby jeszcze lepiej i gorliwiej spełniać posłannictwo wśród francuskiej, hiszpańskiej czy greckiej Polonii oraz dla Kościoła w tych krajach.  więcej... 

Naszemu skupieniu w domu PMK im. Anny i Stanisława Kozłowski w La Ferté sous Jouarre przewodzi ojciec duchowny tarnowskiego seminarium duchownego (zwłaszcza duchowy opiekun jego najstarszego rocznika), ks. Antoni Bielak a towarzyszy dzieło życia Kardynała Założyciela zawarte w jego przemówieniach, homiliach i listach oraz modlitwa w intencji jego rychłej beatyfikacji (o pomyślny przebieg jednego z ostatnich etapów procesu - dyskusji teologów nad Positio super vita et virtutibus Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda).
Wielu Współbraci odbywa również rekolekcyjne ćwiczenia wraz z prezbiterium diecezji, w której posługuje: od ks. Ryszarda Fydy TChr otrzymaliśmy sprawozdanie z rekolekcji kapłanów archidiecezji Dijon w Neapolu wraz z fotorelacją i notatką z internetowego serwisu archidiecezji.

Za: www3.tchr.org