Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 USA: Zmarł polonijny duszpasterz ubogich w Chicago

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

USA: Zmarł polonijny duszpasterz ubogich w Chicago

20 lutego 2017 roku pożegnaliśmy ojca Błażeja Karasia, franciszkanina. W 1989 roku założył czynny do dziś przy Polskiej Misji Trójcy Świętej w Chicago ośrodek dla bezdomnych i uzależnionych Polaków o nazwie ?Anawim".  więcej...

Ojciec Błażej urodził się w 1930 roku w województwie tarnopolskim jako dziewiąte z dziesięciorga dzieci. W czasie II wojny światowej dwa lata spędził na Syberii, potem dostał się wraz Armią Polską do Iranu, a z Iranu do obozu polskich uchodźców w Indiach. Z Indii przybył do Stanów Zjednoczonych, aby w 1950 r. wstąpił do zakonu Ojców Franciszkanów w Pulaski, Wisconsin. Po otrzymaniu święceń kapłańskich ojciec Błażej przez wiele lat pracował jako asystent redaktora Miesięcznika Franciszkańskiego a takież jako asystent Prowincjalnego Dyrektora Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego.

Od swoich przełożonych otrzymał pozwolenie, aby zaangażować się i poświęcić apostolstwu ludzi ubogich w mieście Chicago. O. Błażej był kapelanem Sybiraków, przez wile lat dojeżdżał odprawiać polskie Msze św. dla Polaków w Lombard, a także był duchowym moderatorem grupy charyzmatycznej "Płomień Ducha Świętego" przy parafii św. Jacka.

W 1989 roku przy Polskiej Misji Trójcy Świętej w Chicago założył ośrodek dla bezdomnych i uzależnionych o nazwie "Anawim". W 2013 roku ze względu na pogarszający się stan zdrowia trafił do franciszkańskiego domu opieki w Milwaukee, gdzie zmarł w środę, 15 lutego 2017 roku.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Za: www.chrystusowcy.us