Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 Rosja: W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła

Rosja: W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła

W uroczystości wziął udział metropolita moskiewski abp. Paolo Pezzi. Świątynia jest od kilku lat remontowana. W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła, pod wezwaniem św. Stanisława. W uroczystości wziął udział metropolita moskiewski - arcybiskup Paolo Pezzi.  więcej...

Świątynia wybudowana na początku XIX wieku, od kilku lat jest remontowana. Niedawno zakończono renowację kopuły i wieńczącego ją krzyża.

Cześć pieniędzy na remont polskiego kościoła przekazały władze Sankt Petersburga. Jak poinformował Polskie Radio proboszcz petersburskiej parafii św. Stanisława i zarazem kustosz świątyni ksiądz Krzysztof Pożarski, kwota sięgnęła blisko 700 tysięcy euro.

- Kościół został konsekrowany w maju 1828 roku i przez prawie dwieście lat swojego istnienia służył wspólnocie polskiej w mieście nad Newą - dodał duchowny.

Tak jest i dziś. Wokół kościoła św. Stanisława gromadzą się Polacy mieszkający w Petersburgu. Świątynia stała się też jednym z najpopularniejszych miejsc, w których organizowane są koncerty muzyki organowej i sakralnej.

Zahttp://radiozagranica.pl/8/251/Artykul/296488,W-Petersburgu-poswiecono-dach-polskiego-kosciola