Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 Rosja: W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła

Drodzy Polscy Migranci, Duszpasterze,
Bracia i Siostry zakonne posługujące Rodakom w świecie 
!

 Chrystus Zmartwychwstał!

Ta największa prawda jest wezwaniem do dawania wobec wszystkich ludzi i całego świata świadectwa o naszej wierze w Jezusa Chrystusa - Bożego Syna, który "zstąpił z nieba, (...) stał się człowiekiem, (...) został umęczony i pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał, jak oznajmia Pismo". 
"Idźcie i głoście..."

Niech więc Zmartwychwstały zagości w Twoim sercu i niech pomaga w przezwyciężaniu trudności. Niech prowadzi do pełni życia w radości i pokoju! Błogosławionego czasu świętowania z obecnym pośród nas Panem.

  Z darem kapłańskiej modlitwy i błogosławieństwa oraz do zobaczenia na migracyjnych drogach.

  ks. Wiesław Wójcik TChr - dyrektor Instytutu 

         

Rosja: W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła

W uroczystości wziął udział metropolita moskiewski abp. Paolo Pezzi. Świątynia jest od kilku lat remontowana. W Petersburgu poświęcono dach polskiego kościoła, pod wezwaniem św. Stanisława. W uroczystości wziął udział metropolita moskiewski - arcybiskup Paolo Pezzi.  więcej...

Świątynia wybudowana na początku XIX wieku, od kilku lat jest remontowana. Niedawno zakończono renowację kopuły i wieńczącego ją krzyża.

Cześć pieniędzy na remont polskiego kościoła przekazały władze Sankt Petersburga. Jak poinformował Polskie Radio proboszcz petersburskiej parafii św. Stanisława i zarazem kustosz świątyni ksiądz Krzysztof Pożarski, kwota sięgnęła blisko 700 tysięcy euro.

- Kościół został konsekrowany w maju 1828 roku i przez prawie dwieście lat swojego istnienia służył wspólnocie polskiej w mieście nad Newą - dodał duchowny.

Tak jest i dziś. Wokół kościoła św. Stanisława gromadzą się Polacy mieszkający w Petersburgu. Świątynia stała się też jednym z najpopularniejszych miejsc, w których organizowane są koncerty muzyki organowej i sakralnej.

Zahttp://radiozagranica.pl/8/251/Artykul/296488,W-Petersburgu-poswiecono-dach-polskiego-kosciola