Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 Australia: Wsparcie Sanktuarium Maryjnego w Essendon

Australia: Wsparcie Sanktuarium Maryjnego w Essendon

W niedzielę 05.02.17 po Mszy św. porannej w naszym Sanktuarium Maryjnym odbyło się doroczne "BBQ Kościelne".
Nasze "BBQ Kościelne" zwane również "Obiadem Parafialnym" zorganizowane zostało dla uczczenia kolejnej już a dokładniej 44-tej rocznicy poświęcenia naszego Sanktuarium Maryjnego w Essendon przez kardynała Karola Wojtyłę.  więcej...

BBQ Kościelne jest też jedną z imprez organizowanych każdego roku przez Komitet Kościelny i Koło Pań w celu uzyskania środków na utrzymanie naszego Sanktuarium Maryjnego w Essendon.

Po Mszy św. dziękczynnej o godz.10-tej Ks. Wiesław Słowik zaprosił wszystkich na to wspólne ucztowanie.

Serwowane były jak zwykle wspaniałe kiełbaski, kotleciki, kopytka, kasza gryczana, ryż z warzywami, różnego rodzaju sałatki oraz grzybki marnowane i kiszone, małosolne ogórki.

Były również smaczne pączki i różnego rodzaju ciasta. W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała i chyba dlatego wiele osób przybyło na nasze BBQ nie tylko z Melbourne, ale i z dalszych okolic. Przy tak wspaniałej pogodzie zimne piwo z sokiem cieszyło się też dużą popularnością. Stoły w tym roku zostały rozstawione w sali kościelnej oraz na parkingu kościelnym, aby stworzyć dostateczną ilość miejsc do spożycia wyśmienitego posiłku przygotowanego przez nasze panie.

Dziękujemy wszystkim którzy przybyli na nasze coroczne BBQ a tym samym przyczynili się do uzyskania wspaniałego dochodu, który w całości został przekazany na utrzymanie naszego ośrodka w Essendon.Jesteśmy bardzo wdzięczni paniom z Koła Pań oraz panom z Komitetu Kościelnego za przygotowanie tej wspaniałej imprezy.

Na zakończenie ks. W. Słowik serdecznie podziękował wszystkim którzy przyczynili się do kolejnego sukcesu jakim było tegoroczne BBQ Kościelne. Serdeczne podziękowania skierował również pan Jan Kutypa prezes Komitetu Kościelnego oraz pani Julia Perkowska do wszystkich, którzy włożyli wiele pracy i trudu podczas tegorocznego BBQ.

Za: http://jezuici.org.au/