Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia 2016 Hiszpania: Uroczystości w Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Walencji

Hiszpania: Uroczystości w Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Walencji

W niedzielę 20 listopada 2016 roku w Walencji, w parafii Matki Boskiej Różańcowej, siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w Hiszpanii odbyła się uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Koordynatora PMK Chrystusowca Czesława Pielę, zaproszonego księdza Prowincjała Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów i miejscowego proboszcza księdza JoséPolo Clemente.  więcej...

 Uroczystość nawiązywała do wydarzeń, które miały miejsce w Ojczyźnie - Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia oraz Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. 

Zbiegła się ona również ze świętem patronalnym (tytularnym) Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Podczas Mszy odnowione zostały przyrzeczenia chrzcielne zakończone procesją wiernych do chrzcielnicy, ucałowaniem jej i uczynieniem znaku Krzyża świętego wodą chrzcielną. Po Komunii świętej, przed Najświętszym Sakramentem, odczytany został Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
Zwieńczeniem uroczystości było braterskie spotkanie Polaków mieszkających w Walencji i okolicach, odśpiewanie hymnu narodowego, projekcja filmu "Dajcie nam księdza" oraz symboliczne podzielenie się chlebem specjalnie upieczonym na tę okazję.

Za: www.emigracja.episkopat.pl